Forum www.domogarov.unl.pl - FORUM Strona Główna www.domogarov.unl.pl - FORUM
Forum polskiej nieoficjalnej strony poświęconej twórczości aktora Aleksandra Domogarova
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Fragment nowego wywiadu z Jerzym Hoffmanem
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.domogarov.unl.pl - FORUM Strona Główna -> Offtopic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tosca
Kompan



Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 7947
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 21 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 14:33, 09 Kwi 2022    Temat postu: Fragment nowego wywiadu z Jerzym Hoffmanem

Poniżej zamieszczam fragment rozmowy z Jerzym Hoffmanem przeprowadzonej przez Tomasza Barańskiego. Zapis tej rozmowy ukazał się na łamach tygodnika Angora nr 15 z dnia 10 IV 2022, s.54-55.

Dzwonią z Rosji i nie mówią nic
(…)
- Jak ocenia pan to, co dzieje się teraz w Ukrainie?

- Zbrodnia, zbrodnia i jeszcze raz zbrodnia. Okrucieństwo, którego człowiek nie mógł sobie wyobrazić, no bo kto by pomyślał, że takie coś jest możliwe w XXI wieku w środku Europy? Co mogę powiedzieć więcej? Może tyle, że wywiad rosyjski okazał się do dupy. Oni liczyli na to, że rosyjscy żołnierze będą witani kwiatami, a tymczasem okazuje się, że tysiące ich wróci do kraju w trumnach.

- Ma pan wielu przyjaciół w Rosji? Co mówią o tej wojnie?

- Większość moich przyjaciół z Rosji umarła. Po prostu już nie żyje. A niektórzy dzwonią do mnie, łączą się i nie mówią nic. Wiem, co tam znaczy mówić. Za mówienie można pójść do obozu albo do więzienia. A niektórzy, jak niestety Aleksander Domogarow, okazali się Wielkorusami. Cóż, wszędzie są różni ludzie. Jestem wstrząśnięty i przerażony tym, co się dzieje. A jednocześnie zdaję sobie sprawę, że jakakolwiek oficjalna próba ingerencji NATO oznacza kolejną wojnę światową, tyle że nuklearną. Dlatego im większa będzie realna pomoc w dostawach broni do Ukrainy, tym bardziej rosną szanse na to, że wykrwawiona i zmęczona sankcjami Rosja ostatecznie przegra.

- Zna pan Rosję. Zna pan Rosjan. Sporo pan zrobił, jeśli chodzi o pojednanie między Polską a Ukrainą , między Polską a Rosją. Można było tej wojnie jakoś zapobiec?

- Nie łączmy tych dwóch spraw. Ukraina jest Ukrainą a Rosja jest Rosją. Wielkorosja- czyli Rosja, i Małorosja- czyli Ukraina, jeden naród i jedno państwo. Tylko że naród nie jest jeden, pomimo że wpajano to od czasów caratu, a potem była ta „ młodsza i starsza siostra”. Myśleli, że powtórzy się sytuacja z Donbasu, ale od tamtych lat nastąpiła konsolidacja narodu ukraińskiego. Okazało się, że oni potrafią walczyć, i to jak. Może uda się Rosji odnieść jakieś militarne zwycięstwo w poszczególnych bitwach, ale pokonać Ukrainy, ukraińskiego narodu nie zdołają. Jestem przekonany, że ta sprawa skończy się dla Rosji bardzo smutno. Zarówno ekonomicznie, jak i moralnie, pod każdym względem. A jaki będzie los tego, który rozpoczął tę dintojrę, tę straszną rzeż, to się dopiero okaże. Uważam, że Rosja sama przeciwstawi się zamysłom swego dyktatora.

- Władimir Putin powołuje się na Pismo Święte i mówi, że nie ma większej miłości, niż oddać duszę za przyjaciół swoich. Jak to skomentować?

- Cynizm. Straszne. To, że oni nie będą mogli się pogodzić ze stratą Ukrainy, to rozumiałem. Jasne jest, że Rosja bez Ukrainy przestaje być mocarstwem. Wiadomo, że Putin stara się przywrócić wielkomocarstwowość nie tylko Związku Radzieckiego, lecz także Rosji carskiej, która terytorialnie była nawet o wiele większa, bo należały do niej też część Polski i Rumunii, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, ta cała „ Pribałtika”.

Z moimi filmami zjeździłem całą Ukrainę. Byłem min. W Doniecku, Kijowie we Lwowie i w Odessie. „ Ogniem i mieczem” zostało dobrze przyjęte, miało ogromne powodzenie w Ukrainie. Otrzymałem tam wysokie odznaczenia państwowe. (…)


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Tosca dnia Sob 15:19, 16 Kwi 2022, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ada
Kompan



Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 13065
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 31 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:19, 10 Kwi 2022    Temat postu:

Jerzy Hoffman od dawna niedomaga fizycznie, ale rozum i dowcip ma w pełni sprawne. Jeśli mogłysmy gdybać czy Domogarow tylko udaje poparcie dla Putina to teraz po wypowiedzi pana Hoffmana jesteśmy tego pewne. Z pewnością reżyser kontaktował się ze swoim ulubionym aktorem, którego traktował jak syna. Hoffman zawsze był człowiekiem, który propagował pokój pomiędzy Polską, Rosją i Ukrainą. Jestem pewna,że jest głęboko rozczarowany postawą Domogarowa, musi go to bardzo boleć. Za to Michał Żebrowski jakiś czas temu wstawił na swojego instagrama filmik, gdzie wyrażał wsparcie dla swojego kolegi,.artysty z Ukrainy.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tosca
Kompan



Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 7947
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 21 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:49, 10 Kwi 2022    Temat postu:

Miło, że się odezwałaś Ado, bo nam już całkiem forum zamarło. Czy mogłabyś wstawić link do tego filmiku Michała Żebrowskiego, o którym wspomniałaś?

Ada napisał:
Jeśli mogłyśmy gdybać czy Domogarow tylko udaje poparcie dla Putina to teraz po wypowiedzi pana Hoffmana jesteśmy tego pewne. Z pewnością reżyser kontaktował się ze swoim ulubionym aktorem, którego traktował jak syna. Hoffman zawsze był człowiekiem, który propagował pokój pomiędzy Polską, Rosją i Ukrainą. Jestem pewna,że jest głęboko rozczarowany postawą Domogarowa, musi go to bardzo boleć.


Też tak uważam Ado. Między innymi dlatego wstawiłam fragment tego wywiadu.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Tosca dnia Nie 19:53, 10 Kwi 2022, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Esfir
Kompan



Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 1437
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 19 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:25, 10 Kwi 2022    Temat postu:

Dzięki Tosco za wywiad z Hoffmanem!
Hoffman mądry człowiek, mimo swojej sympatii do Rosji i Ukrainy pokazał, że przede wszystkim jest Polakiem. Wink
I pojechał po AD, słusznie!

Ale że OiM miało powodzenie na Ukrainie? Trochę to jednak zaskakujące.

"Angora" od jakiegoś czasu ma gorszą renomę (m.in. z powodu paru nazwisk tam piszących), ale jakieś 2 tygodnie temu kupiłam 1 numer i byłam pozytywnie zaskoczona jakością artykułów.

Niestety albo stety, ta okropna wojna spowodowała grand retour mojego zainteresowania tematyką Ukrainy po 18 latach. Bo w międzyczasie po okresie zaciekawienia odczuwałam niechęć do tej problematyki.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tosca
Kompan



Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 7947
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 21 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:39, 10 Kwi 2022    Temat postu:

Esfir napisał:
Dzięki Tosco za wywiad z Hoffmanem!


Nie ma za co. Wywiad dołączył do reszty moich gazetowych wycinków z czasów OiM. Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Esfir
Kompan



Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 1437
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 19 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:57, 10 Kwi 2022    Temat postu:

Tosca napisał:
Esfir napisał:
Dzięki Tosco za wywiad z Hoffmanem!


Nie ma za co. Wywiad dołączył do reszty moich gazetowych wycinków z czasów OiM. Smile
Urocze. Smile
Czyżby tutaj z naszego pokolenia tylko ja nie miałabym żadnych wycinków z epoki OiM?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ada
Kompan



Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 13065
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 31 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:02, 10 Kwi 2022    Temat postu:

OiM miało bardzo duże powodzenie za granicą. W Rosji było ogromne. Mimo,że Rosjanie niezbyt nas lubili i przed wojną to jednak OiM był chętnie oglądanym filmem. Na Ukrainie też film miał powodzenie. Może dlatego,że kontrowersyjnych scen i motywów z książki nie było?

Hoffman zawsze prosto z mostu mówił to co myśli. I sympatią do kogoś lub czegoś w tym mu nie przeszkadzała.

Tosco. Wyślę Ci linka na PW.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Esfir
Kompan



Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 1437
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 19 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:14, 10 Kwi 2022    Temat postu:

Ada napisał:
OiM miało bardzo duże powodzenie za granicą. W Rosji było ogromne. Mimo,że Rosjanie niezbyt nas lubili i przed wojną to jednak OiM był chętnie oglądanym filmem. Na Ukrainie też film miał powodzenie. Może dlatego,że kontrowersyjnych scen i motywów z książki nie było?
To ciekawe, że w Rosji też ten film był popularny. Przez Domogarowa?
O ile jestem w stanie zrozumieć popularność w Rosji, to na Ukrainie tak średnio...
No chyba, że Ukraińcy to lubią, bo Chmielnicki i Stupka? I Bohun?
Bo jednak Kniazia tam dużo, a to, jak pięknie odprawił poselstwo Kozaków było raczej niezbyt miłą sceną z punktu widzenia Ukraińców. Razz


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ada
Kompan



Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 13065
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 31 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:21, 10 Kwi 2022    Temat postu:

W Rosji OiM miał powodzenie przez Domogarowa. Jednak ogólnie ten film jest lubiany i bez niego. Często się spotykałam z filmikami lub artykułami gdzie mówiło się o popularności filmu.
W Ukrainie film był popularny poprzez reżysera i Stupkę. Chociaż z tego co wiem to jego matka obawiała się tej roli i kiedyś mówił,że prosiła go by nie brał tej roli. Zresztą Chmielnicki jest pokazany w lepszym świetle (więc nie drażnił) niż w książce.

P.s. tak. Chyba tylko Ty nie miałaś wycinków z OiM.Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Esfir
Kompan



Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 1437
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 19 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:35, 10 Kwi 2022    Temat postu:

Dzięki Ado za odpowiedź. Smile
Mimo wszystko nadal mnie to dziwi. Chmielnicki może został wybielony, ale wciąż średnio bohaterską postacią w filmie był.
Hoffmana ludzie pewnie lubili, ale czy to wystarczyło?

Ada napisał:
P.s. tak. Chyba tylko Ty nie miałaś wycinków z OiM. Smile
Jakoś nie żałuję... Twisted Evil
Mogę również potwierdzić, że po latach zrewidowałam listę pieszczoszków z OiM, wróciłam do pierwotnego układu. Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tosca
Kompan



Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 7947
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 21 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 15:31, 11 Kwi 2022    Temat postu:

Ada napisał:
P.s. tak. Chyba tylko Ty nie miałaś wycinków z OiM. Smile

Cytat:
Jakoś nie żałuję... Twisted Evil


A ja wprost przeciwnie. Cieszę się, że moja teczka z wycinkami nie zaginęła, miło było do niej zajrzeć po latach. A jeśli chodzi o moich ulubieńców z OiM to Jurko <3 nadal na pierwszym miejscu. Smile


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Tosca dnia Pon 15:43, 11 Kwi 2022, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Esfir
Kompan



Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 1437
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 19 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:00, 11 Kwi 2022    Temat postu:

Tosca napisał:
Ada napisał:
P.s. tak. Chyba tylko Ty nie miałaś wycinków z OiM. Smile

Cytat:
Jakoś nie żałuję... Twisted Evil


A ja wprost przeciwnie. Cieszę się, że moja teczka z wycinkami nie zaginęła, miło było do niej zajrzeć po latach. A jeśli chodzi o moich ulubieńców z OiM to Jurko <3 nadal na pierwszym miejscu. Smile
To na pewno super pamiątka po latach. Smile
Rozumiem, że się cieszysz, tym bardziej, że i Ty i pozostałe Dziewczęta miałyście wtedy "fazę" na OiM, to odczucie już w Was zostało.
Też bym się cieszyła mając taką wycinkową pamiątkę, ale gdyby była z innej dziedziny niż OiM.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tosca
Kompan



Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 7947
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 21 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:47, 11 Kwi 2022    Temat postu:

Esfir napisał:
Ty i pozostałe Dziewczęta miałyście wtedy "fazę" na OiM, to odczucie już w Was zostało.


Wtedy w ogóle był ogromny szał na ten film. A gazetowe wycinki pozostały miłą pamiątką, tym bardziej, że wówczas nie było tak łatwego dostępu do informacji i zdjęć jak obecnie więc człowiek się cieszył z każdego drobiazgu.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Tosca dnia Wto 15:41, 12 Kwi 2022, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Analuz
Kompan



Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:45, 16 Kwi 2022    Temat postu:

Dzięki za wstawienie wywiadu.Domogarow pewnie ma to gdzieś co mówi Pan Hoffman.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ada
Kompan



Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 13065
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 31 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:48, 16 Kwi 2022    Temat postu:

Analuz napisał:
Dzięki za wstawienie wywiadu.Domogarow pewnie ma to gdzieś co mówi Pan Hoffman.


Teraz jest pewny swego, ale niedługo będzie wstydził się spojrzeć Hoffmanowi w twarz o ile już tak nie jest. Myślę,że reżyser nie miałby problemu z wygarnięciem mu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.domogarov.unl.pl - FORUM Strona Główna -> Offtopic Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin